Obserwatorzy

Google+ Followers

wtorek, 19 marca 2013

"Kto w marcu siać nie zaczyna, dobra swego zapomina"

Zgodnie z przysłowiem i z dużym opóźnieniem już w weekend rozpoczęłam pierwsze siewy.

Wysiałam kilka odmian pomidorów, zioła, pnącą tunbergię a dziś dołączyły do tego surfinie.Wiem, wiem późno, ale brak słońca nie skłaniał mnie do przyspieszenia terminu siewów, bo co mi po wcześniejszych siewkach, gdy będą wątłe i blade. Mam nadzieję, że zima postanowi od nas wreszcie odejść i zawita wiosna, bo czas już najwyższy. A tymczasem, w ramach porządków przed / a może wiosennych znalazłam zastosowanie  dla starej skrzynki (dziadkowej).Przerobiłam ją na skrzynię na nasiona - jako taki porządek więc już jest..Dorobiłam też torebki na nasiona, wzór stąd - do większości z nich użyłam oczywiście papieru z toreb zakupowych ;) Recykling, to fajna rzecz :D:D

no i kilka migawek zimowo-siewnych

Pozdrawiam Wszystkich Zaglądających


środa, 13 marca 2013

zawieszki, czy też nie../zbiorczo

no właśnie..
W ramach porządkowych prac wiosennych postanowiłam ozdobić moje pojemniczki na różne przydasie i poczyniłam coś w rodzaju tagów/ zawieszek (scrapujące Panie pewnie będą wiedziały o co chodzi) - ja sama do końca nie jestem pewna, co to jest, bo nigdy czegoś takiego nie robiłam i tu z tego miejsca :
UPRZEJMIE PROSZĘ O WSZELKIE SUGESTIE

Robiłam je pierwszy raz i bez jakichś tam specjalnych narzędzi i papierów i wszystkiego, co tam jest potrzebne (wiecie,że szydełkująca jestem )
Grafiki są stąd

Za oknem zima a ja myślami jestem w ogrodzie - w tym roku mam opóźnienie, ale muszę się zabrać w końcu za wysianie pomidorów, ziół i surfinii.
Śniegu pełno wokół i ptaków zlatuje się mnóstwo do karmy.
Nawet kosy, których nie widywałam przez całą zimę, teraz pojawiają się parami.

Na samiutkim końcu, chciałabym pochwalić pewien sklep internetowy z włóczkami .


Muszę przyznać,że naprawdę dbają o klientów - właśnie dostałam paczkę z włóczkami, które zamówiłam w niedzielę. Dziękuję :) (Żeby nie było - nic z tego nie mam:) po prostu chwalę, bo jestem zadowolona)

Do następnego "spotkania"
Trzymajcie się ciepło:)
poniedziałek, 11 marca 2013

bo marzec widzę w pastelach - TUSAL 2013

rozpocznę go różami i bielą a być może skończę w błękitach...
Słoiczek TUSAL- owy z brązów zmienia barwę na bardziej kolorową, wiosenną.

a na tapecie granny - moje ulubione - w planach kolejna poszewka na podusię.
Na koniec obiecana osłonka - już na właściwym miejscu.
Pozdrawiam ciepluchno !!

poniedziałek, 4 marca 2013

Dylematy niematczyne i pierwsze buciki na szydełku..

No właśnie.....
W rodzinie zapowiada się boom - baby boom - i jako przykładna ciocia postanowiłam "uszczęśliwić" przyszłe mamy swoimi tworami. Od dłuższego czasu chodziły mi po głowie buciki dziecięce, ale decyzję o tworzeniu podjęłam po obejrzeniu pimposhkowych butków - cudo! Niestety na drutach i opis po angielsku.
Wszyscy wiedzą, że ja raczej szydełkowa jestem, więc zaczęłam podpatrywać w sieci. Natknęłam się na trampeczki zdzid, na które trafiłam też  tutaj i  to mi zagrało!
Oczywiście moje butki powstały z różnych opisów i wesołej twórczości własnej,ale inspiracją były niektóre blogi...
Problemem okazał się natomiast rozmiar - jakiej wielkości powinny być butki dla małych dzieciaczków?? W dalszym ciągu nie wiem - chyba będę musiała troszkę poszperać...
Oto moje pierwsze buciki szydełkowe. Tadaaa

Włóczka "dziecięca" Red Heart Baby + żółta bawełna, dł. butka 11,5 cm i wys.ok. 5cmWłóczka Red Heart Baby dł. butka 8,5 cm wys. ok. 4 cm.

I jak Wam się podoba?

Pozdrawiam wiosennie.