Obserwatorzy

Google+ Followers

niedziela, 11 czerwca 2017

Kreatywnie? Nie, normalnie..

Jestem mamą. Tak, to już trzy lata. A 4,5 miesiąca temu zostałam mamą ponownie.
Jak wszystkie mamy wiem, jak wiele czasu i energii trzeba poświęcić dziecku. Moje ciągle chce coś robić, bo: "nudzi się", "nie wie, co ze sobą zrobić"," nie ma nic do roboty" (jego słowa ;)).Ostatnio ulubionym tekstem jest: "Mam dzisiaj wolne i będę pracować ":D
Nie powiem, że cały czas coś robimy, ale jakoś te zajęcia stały się normą i zaczęliśmy się przyzwyczajać do takiego trybu życia.

Normą jest, że:

1. Spacerujemy - jeśli się uda, to wszyscy, łącznie z psami2. Jeździmy, czym się da ( na zdjęciu wyżej - kosiarką, niżej - rowerkiem biegowym)


3.Zajmujemy się ogrodem ( z różnym skutkiem)


4. Po deszczu chodzimy/jeździmy  na kałuże


5. Oprócz siewów, porządkujemy wspólnie nasz ogród6. Zawsze znajdziemy sobie jakieś zajęcie plastyczne (dzień babci, święta i tak bez okazji)


7.Jakiś czas temu nawet w klasy graliśmy, bo mały w lesie zaczął skakać;)


8. Ostatnio "piknikujemy" - z powodu gorąca chowamy się w cieniu na kocyku...
9. W piłkę najlepiej gra się z babcią ,w berka bawi z kolegą, z tatą kosi i grilluje a z mamą robi naleśniki na śniadanie i ciasto bananowe na deser..
10. Zapomniałam o miodzie i pszczołach - no mamy i wiemy, z czym to się je (zdjęcie zeszłoroczne)


Jak na niespełna trzylatka, przerobiliśmy wiele - nawet malowaliśmy pisanki i lepiliśmy z plasteliny(sobie tylko wiadome cudaki). Wszelkie żyjątka i roślinki są naturalną rzeczą w naszym otoczeniu.Codzienne spacery do lasu pomagają w obserwacji i dodatkowo rozbudzają ciekawość malucha. To tak jak w tej reklamie: "Podobno czterolatek w ciągu dnia zadaje.... pytań..." Trzylatek z pewnością to robi :D 
W najbliższych planach jest latawiec, choć ostatnio zażyczyło sobie dziecię Steve`a Walca i mama robiła...Post powstał dzięki dziewczynom z KTM, które w końcu zmotywowały mnie do tego, by go napisać-do 21.06 trwa  Wiosenne wyzwanie dla dzieci. 


Ps. Jeśli coś się zmieni, z pewnością wrzucę zdjęcie...