Obserwatorzy

Google+ Followers

czwartek, 29 czerwca 2017

Środa z Maknetą w czwartek...

Oj, działo się wczoraj, działo.
Tak dudniło deszczem i wiało, że kilka razy mieliśmy zaniki prądu.Do tego burza. Jak widzę nie tylko w Lubuskiem dało popalić, ale i w innych województwach. Z tej to własnie przyczyny środowy wpis mamy w czwartek.

A na tapecie drugi tom Miasteczka Palokaski J.K. Johansson (pseudonim kilku fińskich autorów scenariuszy filmowych i telewizyjnych). Dobrze się czyta, choć wolno..
Robótkowo maleńki przerywnik - naprawdę maleńki..Ta piękna bawełna, to nabytek z SH - fajne opakowanie w stylu vintage ;)

Banerek do zabawy u Maknety


Update: Z racji tego, że post książkowy, zamieszczę jeszcze recenzję do wyzwania u Ejotka
W tym miesiącu udało mi się dopasować tylko jedną książkę i jest nią "Behawiorysta" Remigiusza Mroza


Jaka jest ta książka? Jak każda tego autora: czyta się szybko, wartka akcja, pełna niespodzianek. Nie zawsze przykładam wagę do szczegółów, tak jak to robią niektórzy. Najważniejsze, żeby książka trafiała do czytelnika.
O czym jest "Behawiorysta"? Przede wszystkim o ludzkich zachowaniach w określonych, często ekstremalnych sytuacjach, o mowie ciała i o tym, jak całkiem nieświadomie wysyłamy całą masę sygnałów, którym często sami zaprzeczamy. Tytułowy behawiorysta, to były prokurator wydalony dyscyplinarnie ze służby a jednocześnie specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującej się badaniem komunikacji niewerbalnej.  Trudno nazwać go głównym bohaterem, bo cały czas odnosi się wrażenie, że dzieli tę rolę z zamachowcem, który porywa dzieci, zabija innych ludzi a wcześniej zamyka się w przedszkolu i grozi zabiciem wszystkich znajdujących się tam osób...
Zakończenie ciekawe - sprawia wrażenie, że będzie ciąg dalszy z prokuratorem w roli głównej :D

Wpis związany z wyzwaniem na blogu Ejotkowe postrzeganie świata "Pod hasłem"
Hasło na czerwiec: dla...

Autor dedykuje książkę następująco:
"Mieszkańcom mojego rodzinnego Opola"
Pozdrówka,
K.